O nas

O  tym gdzie pić prawdziwą,  stawiającą na nogi kawę myśleliśmy bardzo długo… Czasem pod prysznicem, czasem w trakcie długich wieczorów w pracy, a czasem podczas spokojnego niedzielnego popołudnia.

Z biegiem czasu zaczęła kiełkować w nas pasjonatach dobrej kawy, idea stworzenia własnej kawiarni.  I tak po wielu nieprzespanych nocach długich rozmowach,  godzinach pracy powstała! Nasza własna pierwsza kawiarnia WakeCup Cafe na Franciszkańskiej . Pomysł był prosty: stworzenie miejsca, do którego chce się wracać; po pyszną kawę, ale przede wszystkim, ze względu na atmosferę.

 

Kawiarnia WakeCup Cafe Franciszkańska

Ona była pierwsza. Z nieukrywaną radością otworzyliśmy ją  14.04.2012. Zadbaliśmy  o to, aby każdy czuł się u nas dobrze – na niewielkim metrażu stworzyliśmy przestrzeń, sprzyjającą zarówno pracy twórczej, jak i zacieśnianiu relacji towarzyskich. Mamy  więc wygodne fotele, duże stoliki, dostęp do Internetu, sporo książek i gry planszowe. Jest również kolorowa kreda i cały solidny filar, pomalowany farbą do szkolnych tablic, jeżeli praca twórcza miałaby oznaczać spontaniczny zryw artystyczny lub  po prostu chcecie przyjść do nas z dziećmi.

 

Kawiarnia WakeCup Cafe Zjednoczenia

Ona była druga. Z nieskrywaną satysfakcja 16.05.2015 otworzyliśmy  nasza drugą kawiarnie.  Zapewnia ona,  dwa przestronne pomieszczenie zaaranżowane do przyjemnego spędzenia czasu. W jednej z sal znajduje się kącki  dla dzieci wyposażony w tablice do malowania kredą, wiele gier planszowych, klocków oraz półek pełnych książek i kolorowanek.  Druga sala oferuje dużo miejsca dla osób które chcą odpocząć od codziennego zgiełku jaki i dla osób chcących popracować w miłej atmosferze.

 

 Kawa to podstawa!

Kolejnym krokiem był  jaki zrobiliśmy to wybór kawy. Chcieliśmy aby poza rodzinna atmosferą istotą WakeCup CAFE była kawa. Troszczymy się o to, żeby była jak najlepszej jakości, zaparzona profesjonalnie i z pomysłem. Wszystkie nasze kawy są przygotowywane z ziaren 100% Arabiki odmiany Yellow Bourbon pochodzącej z Brazylii, regionu: Mataquire de Minas, z farmy Fazenda Moinho.  Ziarna posiadają certyfikat Brazil Specialty Coffee Association (BSCA) – Brazylijskie Stowarzyszenie Kaw Najwyższej Jakości.  Dodatkowo kawa która parzymy  otrzymała Unijny Certyfikat Produktów Ekologicznych. Gwarantuje nam to wyśmienitą i wyborną  kawę!                Kawę serwowaną w prawdziwej polskiej porcelanie; w przeróżnych wariacjach smakowych: zaczynając od klasycznego espresso przez tradycyjne mleczne latte, cappuccino aż po fantazyjne deserowe kreacje z karmelem, czekoladą, migdałami czy kokosem. Na gorące dni mamy całą gamę kaw mrożonych zapewniających zarówno odpowiednią ilość kofeiny jak i skuteczne orzeźwienie.

Wszystkie nasze napoje kawowe jesteśmy w stanie przygotować na mleku klasycznym 3,2%, chudym 0,5%, bez laktozowym oraz na napojach roślinnych takich jak sojowe lub owsiane. Używamy również kawy bezkofeinowej oraz zbożowej.

Kawa bardzo lubi towarzystwo, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć zarówno dan słodkich jak i wytrawnych. Znajdziecie u nas wykwintne bezy, klasyczne szarlotki, serniki jak i finezyjne sezonowe ciasta. Dla naszych najmłodszych gości mamy muffiny, piszinger i biscotti. Menu wytrawne to głównie quiche, tortilla a  także różne odsłony klasycznych kanapek podawane również na ciepło. 

 

Jesteśmy. Eko przyjaźni!

Nasze produktu dostępne są na wynos. W  lokalach nie używamy plastiku, wiec nie znajdziecie tu plastikowych torebek,  słomek czy sztućców.  Nasze akcesoria wykonane są z papieru lub drewna a nasze kubki na wynos są w 100% biodegradowalne  i kompostowane – ich sekretem jest produkcja z czystego papieru i kartonu, nie są powlekane plastikiem.

Torby stosujemy tylko papierowe, a kubki do kaw mrożonych wykonane mamy z mączki kukurydzianej.